gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

110-jarig Excelsior speelt concerten in China

c731b4fff81715287790ebc7606347b4
Redactie REGIO8 |

“Dit was voor ons een mooie aanleiding om eens te kijken of we een leuke bestemming konden vinden voor een concertreis”, zegt voorzitter Arjan Bentsink. Uiteindelijk werd gekozen voor een concertreeks in China. “Het is een compleet andere cultuur, dus voor ons als muzikanten bijzonder om daar te kunnen optreden.” Een grote groep van jongeren en volwassenen vertrekt zondagmiddag naar Shanghai. “Ik heb er echt super veel zin in”, zegt de 17-jarige muzikante Merel Bentsink. “Het is gewoon iets dat maar één keer gebeurt in je hele leven. En dan is het ook nog met de vereniging is waar je zoveel leuke mensen kent, onvergetelijk.”

De slagwerkers en blazers staat een druk programma te wachten. “Wij gaan daar deelnemen aan een internationaal muziekfestival”, aldus de voorzitter. “Daar zullen we een drietal werken spelen, die beoordeeld zullen worden, want er is een wedstrijdelement aan verbonden.” Daarnaast zullen de Winterswijkse muzikanten drie keer spelen in grote concertzalen. “Er zijn ook allerlei muzikale randactiviteiten zoals workshops met Chinese dirigenten.” De Nederlandse muzikanten zullen enkele lessen op het plaatselijke conservatorium verzorgen.

Vloggen
De Facebookpagina van de harmonie zal vanaf zondag bol staan van de video’s, want een speciaal vlogteam zal de activiteiten in China vastleggen op beeld. “Om het thuisfront op de hoogte te houden en zodat we achteraf heel veel beelden hebben van hoe het er was”, zegt vlogster Merel. Na thuiskomst zal er een aftermovie worden gemaakt van de reis naar China.

Foto: Harmonie Excelsior

Lees ook

GRAVANZUIJL

De Graafschap neemt spits Van Zijl over van VVV

De Graafschap heeft zich versterkt met aanvaller Bjorn van Zijl (21). De speler komt over van VVV-Venlo. Hij tekent voor drie jaar in Doetinchem met een optie voor een extra jaar.

WhatsApp Image 2026-07-03 at 09.37.10

Ongekend hoge examenresultaten op Metzo en Staring College vmbo vaak 100 procent geslaagd

De examenresultaten van 2026 in de Achterhoek laten vooral bovenaan de lijst duidelijke uitschieters zien. Het Metzo College in Doetinchem en het Staring College in Lochem en Borculo vallen op met hoge slagingspercentages waarbij het vmbo op meerdere niveaus opnieuw richting de 100 procent gaat.

Windmolen0

Initiatiefnemers Windpark Doetinchem naar provincie na afwijzing gemeente

De provincie Gelderland bestudeert momenteel het verzoek van de initiatiefnemers van Windpark Doetinchem om het project verder te behandelen. Van een formele procedure is echter nog geen sprake. Eerst bepaalt de provincie welke vervolgstappen passend zijn.

WASMACHINE20

Montferland wil huidige wasservice behouden, maar aanbesteding kan roet in het eten gooien

Na jaren van discussie en een moeizame start lijkt de rust rond de Montferlandse wasservice eindelijk teruggekeerd. De gemeente is tevreden over de samenwerking met Mabeon in Doetinchem en wil daar het liefst mee doorgaan. Toch is dat allesbehalve zeker. Door Europese aanbestedingsregels moet de opdracht opnieuw op de markt worden gebracht, waardoor een andere partij er met het contract vandoor kan gaan.

KetiKoti_020

Doetinchem staat voor het eerst stil bij Keti Koti: 'Dit verbindt ons allemaal'

Op 1 juli wordt er door heel Nederland Keti Koti gevierd. De dag waarop de afschaffing van de slavernij door Nederland, wordt herdacht én gevierd. In Doetinchem ontbrak zo'n herdenkingsmoment tot nu toe. Volgens de initiatiefnemers was het daarom hoog tijd om ook in de stad aandacht te besteden aan deze belangrijke dag.

vrachtwagen0

Kilometerheffing voor trucks ingegaan, Achterhoekse ondernemers voorbereid

De vrachtwagenheffing is woensdag ingegaan. Eigenaren van vrachtwagens vanaf 3.500 kilo maximaal gewicht plus lading betalen vanaf nu per gereden kilometer een kilometerheffing. De cabines moeten een eigen tolkastje aan boord hebben dat werkt in Nederland. De hoogte van het tarief hangt af van het type voertuig. De boetes zijn niet mals.