gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

110-jarig Excelsior speelt concerten in China

c731b4fff81715287790ebc7606347b4
Redactie REGIO8 |

“Dit was voor ons een mooie aanleiding om eens te kijken of we een leuke bestemming konden vinden voor een concertreis”, zegt voorzitter Arjan Bentsink. Uiteindelijk werd gekozen voor een concertreeks in China. “Het is een compleet andere cultuur, dus voor ons als muzikanten bijzonder om daar te kunnen optreden.” Een grote groep van jongeren en volwassenen vertrekt zondagmiddag naar Shanghai. “Ik heb er echt super veel zin in”, zegt de 17-jarige muzikante Merel Bentsink. “Het is gewoon iets dat maar één keer gebeurt in je hele leven. En dan is het ook nog met de vereniging is waar je zoveel leuke mensen kent, onvergetelijk.”

De slagwerkers en blazers staat een druk programma te wachten. “Wij gaan daar deelnemen aan een internationaal muziekfestival”, aldus de voorzitter. “Daar zullen we een drietal werken spelen, die beoordeeld zullen worden, want er is een wedstrijdelement aan verbonden.” Daarnaast zullen de Winterswijkse muzikanten drie keer spelen in grote concertzalen. “Er zijn ook allerlei muzikale randactiviteiten zoals workshops met Chinese dirigenten.” De Nederlandse muzikanten zullen enkele lessen op het plaatselijke conservatorium verzorgen.

Vloggen
De Facebookpagina van de harmonie zal vanaf zondag bol staan van de video’s, want een speciaal vlogteam zal de activiteiten in China vastleggen op beeld. “Om het thuisfront op de hoogte te houden en zodat we achteraf heel veel beelden hebben van hoe het er was”, zegt vlogster Merel. Na thuiskomst zal er een aftermovie worden gemaakt van de reis naar China.

Foto: Harmonie Excelsior

Lees ook

25-DSC09594

De Graafschap doet zaken met Juventus: Italiaan Gabriele Finocchiaro gehuurd

De Graafschap neemt Gabriele Finocchiaro op huurbasis over van de Italiaanse grootmacht Juventus. De Doetinchemmers hebben een optie tot koop bedongen.

WhatsApp Image 2026-08-18 at 14.47.58

Brommobiel botst tegen gevel van woning in Winterswijk aan

Een brommobiel is dinsdagmiddag tegen een woning in Winterswijk gebotst. De raam van de woning liep hierbij schade op, de bestuurder van het voertuig is naar het ziekenhuis gebracht.

BijDoortje10

Ettense huiskamer Bi-j Doortje verhuist naar kerk: ‘Nu nog een biljart’

Wie helpt de Ettense Huiskamer Bi-j Doortje aan een biljart? Alle kleine beetjes helpen. Dat is eigenlijk de oproep van het initiatief na de verhuizing van de kantine van v.v. Etten naar het café in de vernieuwde Martinuskerk. “De mensen kunnen sjoelen, kaarten maken, kaarten, rummikuppen, knutselen, eigenlijk alles wat ze willen, nu nog een biljart”, zegt Jan Slutter als vrijwilliger.

SluisEefde0

Sluizen bij Eefde komende tijd nog dicht: 'Langere periode met regen nodig'

Het sluizencomplex in Eefde blijft nog tot in ieder geval dit weekend dicht. Vanwege de aanhoudende droogte kwam het waterpeil onder de ondergrens, die op 9,10 meter NAP ligt en werd scheepvaart verboden op het Twentekanaal.

Steenderen0

Inwoners Steenderen mogen meedenken over nieuwe woonwijk

Inwoners van Steenderen kunnen tijdens een participatiebijeenkomst meedenken met een nieuwe buurt voor hun dorp. De bijeenkomst vindt op 3 september plaats op de bouwlocatie aan de Bronkhorsterweg.

d7b811b3-2368-3954-b558-e1383eb18593

Ook 'vriend' die Lisanne doodstak in hoger beroep

De 26-jarige man uit Ulft, die twee jaar geleden de toen 23-jarige Lisanne doodstak in haar huis in Hoog-Keppel, vecht zijn straf aan. De man werd in juli veroordeeld tot TBS met dwangverpleging maar gaat in beroep tegen deze straf. Eerder ging het Openbaar Ministerie ook al in hoger beroep.