gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

1,1 miljoen uitgegeven in Doetinchem met EK

646e2f8e3280101eae7e45fb38ae6171
Redactie REGIO8 |
"Een resultaat dat boven verwachting is'', zegt Peter Drenth, wethouder sport van de gemeente Doetinchem, tegen de krant. "We hebben als speelstad Doetinchem en de Achterhoek op de kaart gezet en met De Graafschap en De Vijverberg ons visitekaartje afgegeven. Maar daarnaast is het financieel dus ook nog een succes geweest.'' Vooraf schatte de wethouder in dat er 250.000 euro zou worden uitgegeven door bezoekers, wat dus ruimschoots is overschreden.

Doetinchem kleurde in de zomer Oranje door de komst van het Nederlands elftal tijdens het EK Voetbal in eigen land. De Leeuwinnen brachten gedurende 2017 veel gebeurtenissen met zich mee. Zo speelden de vrouwen de kwartfinale tegen Zweden op de Vijverberg en wisten ze uiteindelijk het hele toernooi te winnen. Tevens werden enkele groepswedstrijden tussen andere landen gespeeld op het stadion in Doetinchem.

Foto: REGIO8

Lees ook

JorisClinic0

Kinderen leren veldrijden van Joris Nieuwenhuis in Zelhem: ‘We hebben gewoon plezier’

Meer dan zestig kinderen deden dinsdagmiddag mee aan een veldrijclinic op de voormalige vuilnisbult in Zelhem, gegeven door Zelhemmer Joris Nieuwenhuis. De veldrijder hoopt hierdoor samen met de gemeente, KNWU en RTV Vierakker-Wichmond kinderen al jong de liefde voor de sport te leren.

Iselinge20

Iselinge Hogeschool opnieuw in de prijzen met 'topopleiding'

Iselinge Hogeschool valt opnieuw in de prijzen. De hogeschool in Doetinchem heeft wederom een opleiding die de titel ‘Topopleiding’ mag dragen. De Associate degree Pedagogisch Educatief Professional (Ad-PEP) kreeg die titel in de Keuzegids hbo 2027. Daarnaast scoren twee andere opleidingen van de hogeschool vier sterren. Daarmee presteren alle opleidingen boven het landelijk gemiddelde binnen hun categorie.

BoerinnenkalenderBRONBoerenDingen.nl

Achterhoekse boerinnen stralen op Boerinnenkalender: ‘Ik voelde me een prinsesje’

De 21-jarige Evanne Wolsink uit Halle en de 23-jarige Majorie Roeterdink uit Gorssel schitteren in de vijftiende editie van de Boerinnenkalender. Beide Achterhoekse boerendochters hadden in eerste instantie niet verwacht uitgekozen te worden, maar zijn nu toch in lingerie te zien op de kalender.

ongelukaaltenlichtenvoorde

Motorrijder zwaargewond na mislukte inhaalactie tussen Aalten en Lichtenvoorde

Een motorrijder is woensdagmiddag zwaargewond geraakt bij een aanrijding na een inhaalmanoeuvre op de N313 tussen Aalten en Lichtenvoorde. De weg is tijdelijk afgesloten en de Verkeersongevallenanalyse (VOA) komt ter plaatse.

HaenRots

Achterhoekers Haen en Rots genieten van ‘thuiswedstrijd’ met Jong Oranje

Het was dinsdagavond een spannende voetbalavond op De Vijverberg. Niet voor de Superboeren, maar voor Jong Oranje, dat na bijna zeven jaar terugkeerde in Doetinchem. Met een 4-0 overwinning op Jong Bosnië en Herzegovina stelde Oranje een plek in de play-offs voor het EK veilig. Voor Achterhoekers Mats Rots en Devin Haen was de avond extra bijzonder.

CalleJansen0

Sabattical Calle Janssen, stopt als fractievoorzitter LochemGroen!

Calle Janssen stopt als fractievoorzitter van LochemGroen! én met een actieve rol binnen de lokale politiek in Lochem. Hij maakt een pas op de plaats voor een sabbatical en vertrekt met zijn gezin voor een half jaar naar Spanje en Portugal.